26 ВЕРЕСНЯ СТАРТУВАЛИ 8 ПЕРЕГОНИ У МАЙСТЕРНІ ПРОЦЕСІВ icolor. ВИ ВСТИГАЄТЕ НАЗДОГНАТИ!
Війна й робота, як втримувати рівновагу й не з'їхати з глузду від постійної емоційної напруги
№40 #Нотатки на полях щовівторка та щочетверга
Працюю без завеликого відпочинку та задовгих перерв.
Бо знаю, що перемога — це головна мета для всіх українців. І як би важко не було — разом ми неодмінно не тільки вистоїмо й будемо ЖИТИ, але й переможемо!
В'ячеслав Легеза
Скільки б разів ми не стикалися з розгорнутими потребами середнього бізнесу, стільки виникала потреба у синтезованих за власними рецептами рішеннями.

Коли миттєво змінюється реальність
24 лютого о 04:37 ранку різко дзвонить мобільний, розриваючи тишу спокою. Ми нажухані спросонку й нічого не розуміємо. Син каже, що почалася війна. Коротка мовчанка, повна одурілість.

Напали "русские", без оголошення війни, зовсім як німці майже 82 роки тому.

Навала повторюється й тепер знов зі сходу, зовсім як у домонгольські часи. Погань завиває й заповзає у неньку звідти ж, тими самими шляхами. Підступні й криваві хижаки-нелюди, з безглуздими й підступними до Людства й Людяності гаслами мордувати й вбивати.
Брати...
Сусідня країна, що так затято й довгі роки набивалася у "старшие братья" згадала свою справжню сутність. Мокшанці сусіди цілеспрямовано та методично стримували себе впродовж десятиліть, щоб нарешті проявитися перед світом, нібито вони з'їхали зглузду й таким чином отримати індульгенцію на можливість "делать что захочу".

Ми трималися вдома. Скочувались гуртом у підвал, як тільки чули гул сирени. Цей моторошний звук назавжди в'ївся у вуха. Ви пережили це разом з нами й тому розумієте, про що я зараз кажу.
Залишитись Людиною!
Шалений обстріл вночі з 6 на 7 травня й руйнування біля нашого притулку. Ми вирішили будь-що виїхати з міста. Залишатися без можливості отримати зброю, захищати й захищатися викликало скоріш за все розгубленість. Трьох сокир, що були вдома, явно недостатньо для протистояння ворожій вогнепальній зброї.

Мета була проста й прозора — залишитися живими й надалі багато років поспіль творити Життя. Саме в цьому я вбачаю глибинну суть кожної Людини.

Страшно? Так!
У чому були, з мінімумом харчів та запасів, рано вранці похапцем зібрали стареньку маму й стали у величезну чергу від головної пошти Чернігова на виїзд з міста.

Попрямували до друзів у Черкасах. Дорога з Чернігова замість чотирьох з половиною годин відібрала понад 12. То ще й добре, бо ми розраховували десь зупинятись на ночівлю. Чому так? Все просто — комендантська година, а ми їхали через дуже неспокійні райони і як розумієте надто повільно.
Чи була розгубленість
Черкаси нас зустріли напруженістю, блок-пости, воїни зі зброєю...

А надалі складна та психологічно напружена буденність. Втрата роботи й постійного доходу — четвертий практикум, що я стартував перед війною, перервався на 9 сесії. Бізнес лягав. Майстри, яких я слухав й у яких вчився підприємництву, пішли волонтерити.

Незрозумілі перспективи, справжня розгубленість, спроби зберегти обличчя незворушної та впевненої у своїх діях людини перед домашніми.
Руїни та відновлення
Саме так вперше в житті вирішив волонтерити й запустив декілька проєктів:
- волонтерська платформа, щоб обліковувати отримані та відвантажені товари — кому, чого й скільки за якими саме запитами;
- навчальна платформа з опанування нових навичок процесного мислення й вдосконалення роботи малих підприємств.

Зараз ці проєкти працюють на повну. Але фіксую зниження активності деяких Людей. І у мене сформувалося може й не вірне враження щодо такого спаду.

Чи може бути спад пов'язаний з безплатністю того, що я запропонував. Бо як показує вже моя власна практика, безплатне не так високо ціниться, хай навіть воно найвищого ґатунку.

То вже завершую цю задовгу нотатку, вона сорокова й сповнена спогадів про не таке вже й старе минуле та очікувань, що направляю у майбутнє нашої чарівної України.
Ми ВЖЕ створюємо нові робочі місця.

Хто саме втратив роботу через війну, яку роботу можна знайти просто зараз і як змінити професію — читати тут.

А хто готов змінювати власний бізнес, переходьте сюди.

Ми з України!
Як власне керувати кошторисом проєкту

А як вважаєте саме ви, чи корисним було б для вас таке навчання?

Як варіант, ось декілька перших ліпших посилань на відео через Google пошук

❣️ перше

❣️ друге

❣️ третє

Які саме бізнес-процеси ви у себе спостерігаєте?
Як опишете та регламентуєте такі процеси, що відбуваються у вас в компанії, чи готові отримати індивідуальну розробку моделі бізнес-процесу та впроваджувати регламенти їх виконання?
Як в такому випадку повинні перерозподілитися ролі менеджера з налаштування бізнес-процесів та власників бізнес-процесів ?
Як самостійно опишете власну компанію у вигляді системи основних та допоміжних бізнес-процесів, а також процесів управління?
Які можуть виникнути основні складності на вашу думку під час впровадження процесного підходу у вашій компанії та як плануєте їх уникати?
Ваш телефон для зв'язку
Коли натискаєте кнопку, ви погоджуєтесь на обробку та зберігання персональних даних, а також з нашою політикою конфіденційності
Ми з України!
Коли ми можемо вільно переміщатись у просторі, то це круто